Enfes Etli köfte (Görselli Tarif)

Fırında narin, sulu ve sağlıklı pirzola! Çoğu ailede et yemeği olmayan öğle veya akşam yemeği yoktur. Etler sağlıklı, doyurucu ve lezzetlidir. Ancak ev kadınlarının her zaman karmaşık et yemekleri hazırlamak için zamanları yoktur. Ancak fırında pişmiş pirzola, hızlı ve lezzetli bir yemek hazırlamanıza olanak sağlar ve ek olarak, pirzola fırında pişirilirken zamanınızı kendi işlerinizle geçirir. Sonuç olarak, herkes memnun ve dolu olacaktır.

 

Malzemeler:

500gr kıyma

2 adet patates 

1 adet soğan

70gr ekmeğin içi

50ml süt

2.5 yemek kaşığı buğday unu

çay kaşığının ucu ile tuz ve karabiber

1 yemek kaşığı bitkisel yağ

1 tane sarımsak

 

1.Adım:

Malzemeleri hazırla. Kıyılmış ete patates ekleme konusunda şüpheci olmamalısınız, köfteleri daha sulu ve yumuşak hale getirecek, ek olarak, bu köfte daha lezzetli ve daha tatmin edici olacak ve istenirse garnitür olmadan servis edilebilir. Eti bir kıyma makinesinde çeviririz veya fabrika üretimine hazır kıyılmış et kullanırız, kıyılmış domuz eti ve sığır eti eşit parçalarda kullanmak daha iyidir. Sadece sığır etinden gelen pirzolalar kuru ve domuz yağlarından ortaya çıkar.

 

2.Adım:

 

Soğanları kabuklardan soyun ve ince bir bıçakla kesin.

 

 

 

3.Adım:

 

Patatesleri yıkayın, soyun ve orta rende üzerine rendeleyin. Patatesin suyunun sıkılması gerekmez, patateslerin içindeki nişasta forcemeat’i daha plastik ve yapışkan hale getirir. Şişmesi için birkaç dilim beyaz ekmeği süte batırın. homojen bir kitleye bir kaşıkla yoğurun.

 

4.Adım:

 

Kıyılmış etin olduğu bir kasede doğranmış soğan, sarımsak karanfil ve rendelenmiş patatesleri bir baskı makinesinden geçiriyoruz. Aynı ekmeği sütle oraya koyduk. Tat vermek için tuz ve karabiber ekleyin.

 

 

5.Adım:

 

İyice karıştırın. Etin elleri sevdiğine inanılıyor, bu yüzden kıyılmış eti pürüzsüz hale gelinceye kadar ellerinle karıştırman daha iyi. Köfteler için kıyma, sulu ve hafif nemli olmalı, eğer süt yeteri kadar nem sağlamıyorsa, biraz ılık su ekleyebilirsiniz. Birkaç yemek kaşığı yeter.

 

6.Adım:

 

Islak ellerle pirzola oluştururuz. Onları un veya ekmek kırıntıları ile ekmek.

 

 

 

7.Adım:

Fırın kabını bitkisel yağla yağlayın. Köfteleri boşaltın. Fırını 180 dereceye ısıtıyoruz. İçine pirzola içeren bir form koyduk. İlk önce folyo ile örtün, yaklaşık 20 dakika pişirin, sonra folyoyu çıkarın ve yaklaşık 10 dakika pişirin. Beşamel sosları iyi kızarmalı, fakat kuru olmamalıdır. Masaya garnitür veya taze sebzeler ile pirzola ikram ediyoruz. Afiyet olsun!

 

 


 

[ratemypost]

Leave a Comment