Evde kolay Simit (Görselli Tarif)

 

Malzemeler:

3 su bardağı un

1 su bardağı su

3 yemek kaşığı bitkisel yağ

3 yemek kaşığı şeker

çok az tuz ve tatlı kaşığının yarısı kadar kuru maya

susam 

 

1.Adım:

Ürünleri hazırla

 

 

2.Adım:

Suyu, yaklaşık 35 derecelik bir sıcaklığa kadar ısıtırız, dokunulduğunda sıcak, hiç de hoş bir şekilde ısınması gerekir! İçinde çözeceğimiz maya – yaşayan bir organizma, sıcak suda ölebilir. Suya maya ve şeker ekleyin, karıştırın ve 15 dakika bekletin.

 

3.Adım:

15 dakika sonra, böyle bir “şapka” yüzeyde oluşmalıdır – bu, mayanın iyi olduğu anlamına gelir, işçiler, uyandılar ve hareket etmeye başladılar. Eleme yaptıktan sonra tuz ve tüm unu ekleyin. Bir kaşıkla karıştırmaya başlayın.

 

4.Adım:

 

Tüm un ıslandığında, tereyağını ekleyin ve un topakları kaybolana kadar karıştırın. Hamuru 20 dakika dinlendirin. Bir havluyla kapattım.

 

 

5.Adım:

Yaklaşılan hamuru masanın üzerine koyduk ve yoğurmaya başladık. Un eklemek gerekli değildir, hamur hiç yapışmaz. Pürüzsüz, elastik bir duruma yoğurun.

 

 

6.Adım:

Hamuru tekrar kaseye koyar, kapatır ve yaklaşması için 40 dakika bekleriz.

 

 

 

7.Adım:

Hamur iki kere büyümeli. Her şey, simit yapmaya başlayabilirsiniz, ancak her şeyden önce, 220 dereceye kadar ısıtmak için fırını açın.

 

 

8.Adım:

Yine masaya koyduk ve eşit parçalara böldük. Yarım porsiyon yaptım, 6 parça aldım. Her birinden zencefilli kurabiye yapıyoruz.

 

 

9.Adım:

Simit oluşturmaya başlamadan önce, ateşe bir su kabı koyup kaynatmanız gerekir. Simit ispat etmemelidir, bu onları daha da kötüleştirir, her şey hızlı bir şekilde yapılmalıdır. Simit oluştururuz: zencefilli bir adam alırız, baş parmaklarıyla bir delik açarız.

 

10.Adım:

 

Tüm çevrenin etrafında yoğrulan ve yaklaşık 1-1.5 cm kalınlığa kadar yoğrularak hamuru germeye başlıyoruz.

 

 

11.Adım:

Hemen tüm simitleri yapmanı tavsiye ederim.

 

 

 

12.Adım:

 

Şimdi onları kaynatmanız gerekiyor. Simiti kaynar suda indirin ve 10’a kadar sayın.

 

 

13.Adım:

Direksiyonu yarıklı bir kaşıkla alıyoruz, hafifçe su sallıyor ve susamlı bir tabağa koyuyoruz. Sonra simitleri, susam tohumlarını baş aşağı çevirerek, parşömen kaplı fırın tepsisine aktarıyoruz.

 

 

14.Adım:

Bunu bütün simitlerle yapıyoruz. Tavayı fırına koyun. Tüm partiyi yapıyorsanız, yalnızca ilk fırın tepsisi pişirildikten sonra sonrakileri oluşturmaya başlayın.

 

 

15.Adım:

Simitleri yaklaşık 20 dakika boyunca 220 derecelik bir sıcaklıkta pişiririz, kızarırlar ve büyürler. Afiyet olsun!

 

 

Taze simitler lezzetli! Kabuk biraz çatlar, kırıntı havadar ve gözeneklidir. Bir gün sonra, simitler kurudu ve satın alınmış gibi görünüyordu.
Dip simitler sadece susam tohumlarında değil, haşhaş tohumlarında da olabilir, serpme yapmadan da yapılabilir.
Daha parlak bir lezzet için hamura vanilya eklerdim.

Leave a Comment