Fırında Bütün Tavuk (Görselli Tarif)

 

Malzemeler:

1 Adet tavuk

100gr ekşi krema

1 yemek kaşığı hardal

50ml soya sosu

2yemek kaşığı bitkisel yağ

Damak tadınıza göre tuz

 

1.Adım:

Fırında Bütün Tavuk hazırlamak için geniş bir kap alın. Ekşi krema, hardal ve soya sosunu karıştırın.

 

 

2.Adım:

Bitkisel yağ, tuz ve kuru fesleğen ekleyin.

 

 

 

3.Adım:

Fırında Bütün Tavuk pürüzsüz hale gelinceye kadar karıştırın.

 

 

 

4.Adım:

Tavuk karkasını alın ve akan soğuk suyla yıkayın. Tavuğu bir kağıt havlu ya da kağıt havluyla kurulayın. Tavuğu her taraftaki turşu ile kaplayın. Kaseyi bir kapakla veya filmle kaplayın ve birkaç saat bekletmeye bırakın. Akşam yemeğinde fırında pişirmek için genellikle sabahları tavuk yetiştiririm.

 

5.Adım:

Pişirmeden önce gerekli ebatta bir kalıp hazırlayın ve folyo ile örtün. Turşu tavuğu kalıbın içine koyun ve kalan turşunun üzerine dökün. Tavuğu başka bir folyoyla kaplayın ve folyoyu kenarlarından sıkın. Tavuğu fırına koyun, 1 saat boyunca 200 dereceye ısıtın.

 

 

6.Adım:

Bir saat sonra tavuğun üst tabakasını tavuktan çıkarın ve tavuğun üst kısmını açık biçimde açmak için fırına tekrar 30 dakika daha koyun.

 

 

 

7.Adım:

Bu yarım saat boyunca, tavuk çok kaba ve lezzetli olacak. Bir tabağa koyun ve masaya servis yapın. Sosları forma dökmeyin. Sos teknesine dökün ve tavukla birlikte servis edin. O çok lezzetli! Afiyet olsun!

 

 

Tavuk. pişmiş bütün, bu herhangi bir şenlikli masa için sıcak bir yemek için mükemmel bir seçenektir. Pişirirken, tavuğu çiğ patatesle kaplayabilirsiniz ve ardından beyninizi ayrı bir garnitür hazırlığı üzerine raflamanız gerekmez. Patates turşusu suyuna batırılmış ve oldukça sulu çıkacak.
Genel olarak, pişmiş sebzelerden normal makarnaya kadar herhangi bir garnitür, böyle bir tavuk için kesinlikle uygundur. Yemeğin sebze salatası veya taze sebzelerle takviye edilmesi gereksiz olmayacaktır.
Bütün aile böyle bir tavuğun kokusu için toplanacak.

Zevkle pişirin! Çok lezzetli!

Leave a Comment