Cevizli Turta (GÖRSELLİ TARİF)

Malzemeler:

120gr buğday unu

2 adet tavuk yumurtası

120gr şeker

70gr ceviz

70gr kuru üzüm

1 tutam vanilin ve kabartma tozu

20gr tereyağı

 

1.Adım:

Malzemeleri listeye göre hazırlayacağız. Ceviz iyice yıkanır ve kuru bir tavada veya bir mikrodalgada kurutulur.

 

 

2.Adım:

Bir kahve değirmeni veya başka bir cihaz kullanarak cevizleri büyük kırıntılara öğütün. Veya basitçe somunlar bir bıçakla kesilebilir veya bir oklava ile bir torbaya konulabilir.

 

 

3.Adım:

Cevizin tadı kuru üzümle mükemmel bir uyum içinde, bu nedenle pastaya bir avuç kuru üzüm eklemeye değer. Üzümleri iyice yıkayın, bir kaseye koyun ve kaynar su dökün, 15 dakika bekletin. Kaseden suyu kuru üzüm ile boşaltın, kuru üzümleri bir kevgir içine atın, suyun tamamen akmasını sağlayın. Sonra kuru üzümleri unu içine alın.

 

4.Adım:

Yumurtaları derin bir kaba koyun, şeker ekleyin.

 

 

5.Adım:

Bir blender veya çırpma teli kullanarak, malzemeleri kalın bir köpük oluşana kadar çırpın. Pastanın özellikle havadar olmasını istiyorsanız, proteinler ve yumurtalar birbirlerinden ayrılabilir ve ayrı ayrı şeker ile dövülebilir ve sonra karışımı karıştırın.

 

6.Adım:

Yumurta karışımına kabartma tozu, bir tutam vanilin ve elenmiş buğday unu ekleyin.

 

 

7.Adım:

Unu parçalara ekleyin, her seferinde hamuru bir kaşıkla yavaşça karıştırarak, hamuru alttan üste yükselterek, karışımın çökelmemesini sağlayın.

 

 

8.Adım:

Hamurlu bir kaseye ceviz koyduk ve hamurla birlikte bir kaseye unu sarılmış kuru üzüm koyup hamuru yavaşça karıştırın. Hamur ekşi krema kadar kalın olmalıdır.

 

9.Adım:

Pişirme kabı yağ ile yağlanır. Bir kaşıkla hamuru kalıba dağıtır, kalıbın tüm yüzeyine eşit olarak dağıtır. Fırını önceden 180 derece ısıtın. Yaklaşık 30 dakika boyunca bir kek pişiriyoruz, fırınınızın işine ve pişmiş hamur şeklinde yüksekliğe odaklanmanız gerekiyor. Pastanın hazır olduğunu tahta kürdan ile kontrol ederiz, çıkışta kuru olmalıdır.

 

10.Adım:

Kek kuru görünmüyor, bitmiş kek şeker şurubu ile ıslatılabilir, ancak bu istek ve tadı. Pastayı çay, kahve veya kakao ile masaya servis edin. Güzel bir çay partisi yap!

 

 

Leave a Comment