Çilekli ve kremalı Enfes pandispanya (Görselli tarif)

 

Çilekli ve kremalı Enfes pandispanya (Görselli tarif)

Masanız için şenlikli ve lezzetli bir pasta! Çilekli kek lezzetli bir zevktir. Herhangi bir kutlama için ya da sadece arkadaşlarından biri için bir hediye olarak hazırlanabilir. Böyle bir dolgulu bir pasta çocuklarda çok popülerdir, bu nedenle çocuk tatilleri için mükemmeldir.

 

Malzemeler:

 

Bisküvi için:

6 adet yumurta

120gr şeker

120gr un

çay kaşığının ucu ile kabartma tozu ve vanilin

krem için:

400gr yağ kremi

400gr lor peyniri

4 yemek kaşığı pudra şekeri

Doldurma için:

400gr çilek

2 yemek kaşığı şeker

1 yemek kaşığı nişasta

 

Pişirme Adım:

1.Adım:

Bir kek için vanilyalı bisküvi hazırlamak için yumurtaları şekerle birleştirin ve karıştırıcının maksimum gücünde 2-5 dakika çırpın. Bu süre zarfında, yumurtalar gür, havadar bir kütleye dönüşecek ve beyaz olacaktır. Sonra yavaş yavaş elenmiş unu soda ve vanilya ile ekleyin. Yavaşça bir el çırpma teli ile müdahale edin.

 

2.Adım:

Bitmiş hamuru bir fırın kabına (20-22 cm) dökün ve fırına 50-60 dakika boyunca 180 derece ısıtılmış fırına koyun. Tahta şiş ile bisküvi hazır olup olmadığını kontrol edin. İlk 20-30 dakika, fırını açmayın, aksi halde bisküvi yerleşebilir).

 

 

3.Adım:

Bitmiş bisküviyi kalıptan çıkarın ve soğutun. Ardından sarılmak film ile sarın ve bisküvi uzanması için buzdolabında birkaç saat koyun. Bundan sonra, 4 kek halinde kesin. Onları şeker şurubu ile ıslatın.

 

 

4.Adım:

Bu aşamada, doğranmış çilekleri pastanın içine koyabilirsiniz. Ama ben buna farklı yaklaşıyorum. Çilek dolgusu hazırlıyorum. Aynı zamanda, doldurma ısıl işleme tabi tutulur, bu da bitmiş pastanın raf ömrünü uzatır (bu özellikle yaz aylarında geçerlidir). Dolguyu hazırlamak için, çilekleri parçalar halinde kesin.

 

5.Adım:

Şeker ekleyin ve üzerine nişasta koyun ve iyice karıştırın. Ateşe koyun ve sürekli karıştırarak kaynatın. Bitmiş çilek dolgusunu soğutun. Dondurulmuş çilek kullanıyorsanız, biraz eritin. Drenaj için meyve suyu gerekli değildir.

 

 

6.Adım:

Kremi hazırlamak için, yağlı kremayı (% 33’ten itibaren yağ içeriği) pudra şekeri ile karıştırın ve yemyeşil ve dengeli bir krem ​​elde edene kadar çırpın. Sonra krem ​​peynirle kremayı karıştırın.

 

 

7.Adım:

Krema kek sünger kek üzerine koyun, sonra 2-3 cm kenarlarına ulaşmadan çilek dolgusunu dağıtın, böylece tüm kekleri katmanlı hale getirin.

 

 

8.Adım:

Pastayı tamamen toplayın ve üst ve yanları bir hamur işi spatula ile aynı hizaya getirin. Kutlamanı kutlamak için pastayı süsle. Bitmiş pastayı buzdolabında birkaç saat bekletiniz, böylece donar ve iyice ıslanır. Güzel bir çay partisi yap!

 

 

 

Leave a Comment