Karışık Meyveli Milkshake (Görselli Tarif)

 

Malzemeler:

1 adet muz

1adet kivi

2 adet elma

4 adet tatlı kiraz

2 adet çilek

1.5 yemek kaşığı yenilebilir deniz topalak yağı (internet sitelerinde kolayca buluna bilir)

30gr frenk üzümü

50gr ahududu

30gr bektaşi üzümü

1.5 bardak süt

 

 

1.Adım:

Malzemeleri listeye göre hazırlayacağız. Meyvelerin tadını tatmak ve arzu etmek için değiştirebilirsiniz, göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey, kokteyl oluştururken, ekşi meyvelerin küçük hacimlerde tatlı meyvelere eklenmesi veya hiç eklenmemesi gerektiği, aksi takdirde böyle bir kombinasyonun sindirim sisteminin bozulmasına yol açabileceğidir.

 

2.Adım:

Meyvelerin yanı sıra bazı meyveler de ekledim: “lezzet patlaması” olarak adlandırılan çilekler, deniz topalakları, ahududu, bektaşi üzümü, siyah kuş üzümü ve vişne, içeceğin tadını özellikle parlak, sulu ve tropik notalar ve hoş, rafine bir tat ile tattılar. Ama onları ekleyemezsiniz, içki hala lezzetli olacak.

 

3.Adım:

İçeceğin tatlılığı ve hassasiyetinde bir muza ihtiyacımız var, onu temizleyin, parçalara bölün ve bir blender içine koyun.

 

 

 

4.Adım:

Bu tatlı çeşidinin hazırlanmasında elmaları da kullanıyoruz, bahçede çok tatlı elmalar aldım. Elmaları yıkayın, soyun, çekirdeklerini kesin, etini parçalar halinde kesin ve karıştırıcı kabındaki muzun içine gönderin. Kivi, temiz ve birkaç parçaya kesin ve aynı zamanda bir karıştırıcıya koyun.

 

 

5.Adım:

Meyveleri daha önce eritilmiş, taze ve dondurulmuş olarak kullanılabilir. Meyveler meyve karıştırıcısına gönderilir.

 

 

6.Adım:

Orta hızda, tüm meyve ve meyve içeriğini bir blender ile bir yüzeye öğütün.

 

 

 

7.Adım:

Karıştırıcı kabına süt dökün, bir kokteyl yapmak için süt, tat tercihlerine göre herhangi bir yağ içeriği ile kullanılabilir veya içeceğin daha az kalorili olmasını istiyorsanız, ancak soğuk kaynamış suyla değiştirin. Ancak süt ile, içecek, elbette, daha yumuşak ve daha lezzetli.

 

 

8.Adım:

İstenildiği gibi şeker eklenebilir. Ama benim tadıma göre, bütün malzemeler çok tatlı ve içecek, ilave şeker kullanmadan tatlı hale geliyor. Şeker yerine, tabii ki, bu ürün alerjik olmadığı sürece, içeceğin daha da sağlıklı olmasını sağlamak için bal kullanabilirsiniz. Yine, bir içki alana kadar malzemeleri bir blender ile karıştırın. Sadece bir kaç dakika.

9.Adım:

Kokteyli bardaklara dökün ve servis yapın. Servis yapmadan önce, buzdolabında 15-20 dakika boyunca kokteylin soğutulması için gönderilmesi daha iyidir, o zaman daha lezzetli ve lezzetli olur.

 

 

 

Leave a Comment